איתור ותיקון רטיבות בקיר פנימי וחיצוני

חברת הצוות שירותי אינסטלציה פועלת באזור תל אביב, גבעתיים והסביבה, וכבר יותר מעשרים שנה מספקת כל מענה נדרש. בין היתר חברתנו אמונה על איתור ותיקון של נזילות, על החלפה של כלים סניטריים, הגברת לחץ מים בדירות, טיפול בבעיות ביוב שונות, ניקוי והחלפה של מרזבים, ועוד הרשימה ארוכה. אחד התחומים להם אנו נותנים מענה הוא רטיבות בקיר פנימי או חיצוני בדירות, בתים, משרדים ועסקים, ואנו עושים זאת באופן מהיר, יעיל ואיכותי לשביעות רצונם המלאה של לקוחותינו.

חשיבותו של תיקון רטיבות בקיר

רטיבות בקירות היא תופעה שכיחה למדי, אשר יכולה להופיע בכל ימות השנה ומתבטאת בנזקים מגוונים למבנה ולשוהים בו. חשוב להבין כי ללא טיפול ברטיבות בקיר היא בהחלט עלולה להחמיר ועימה הבעיות והנזקים הנלווים, ולכן גם עלויות התיקון בהמשך יהיו יקרות יותר. על כן, אנו ממליצים לפנות בהקדם אל חברתנו עם כל סימן של רטיבות בקיר פנימי או חיצוני.

אחת הבעיות העיקריות שיוצרת רטיבות בקירות היא פגיעה אסתטית, המתבטאת בין היתר בכתמים ירוקים, חומים, צהובים וירוקים על הקיר, דבר הפוגם בהרגשה של השוהים והמבקרים בדירה או בבית. במידה שהבעיה אינה מטופלת יטו כתמים אלו להתפשט ולהחמיר, דבר שיתבטא בתחושת הזנחה של ממש וגם התיקון שלה יהיה כאמור יותר יקר. בנוסף, חשוב להבין כי קירות רטובים מהווים כר פורה להתפתחות עובש, חיידקים ופטריות, שבהחלט מגיעים אל החלל שאתם נושמים ומכאן אל הריאות, דבר שיכול לגרום לבעיות נשימה ולתחלואה. כמו כן, רטיבות בקיר יכולה לגרום לנזק שמעבר לכתמים, למשל להתקלפות של טיח, לסדקים, לבועות וכדומה, והיא גם עלולה ליצור נזק לצנרת למשל בגלל קורוזיה, החלשה של חיבורים, ומכאן פיצוץ והצפה עם נזקים חמורים.

סיבות שונות לרטיבות בקירות

טיפול ברטיבות בקיר יותאם כמובן למקור הבעיה ולמהותה, ויש סיבות רבות שיכולות לעמוד מאחורי התופעה. בין היתר, הבעיה יכולה לנבוע מחיפויי קירות שהתבלו, שלא היו איכותיים מלכתחילה או שלא הונחו כראוי. כמו כן, היא יכולה לנבוע מבעיית איטום במפתחי החלונות, מעבודות טיוח בלתי מקצועיות שבוצעו בבית, מבעיות איטום במרפסת, ומבעיה בניקוז. בנוסף לכך, בעיית הרטיבות בקיר יכולה לנבוע מדליפה או פיצוץ בצנרת העוברת בתוך הקיר עצמו, למשל בעקבות עלייה חדה בלחץ המים, התבלות של חיבורים וצינורות, ולעיתים המים גם מחלחלים לאורך הקירות עקב בעיות שמקורן באיטום הגג או הרצפות.

איתור של מקור הרטיבות בקירות

השלב הראשון של טיפול ברטיבות בקיר הוא כמובן לזהות את מקור הבעיה. לעיתים ניתן להבחין באזור המסוים שבו קיימת רטיבות ולפעמים אפילו שומעים טפטוף של מים, אך בכל מקרה קשה לזהות במדויק היכן נמצא המקור. לשם כך נדרש ניסיון מקצועי והבנה אשר מכוונים את איש המקצוע באופן מהיר אל הסיבות שיכולות לעמוד מאחורי הבעיה. בהמשך, לעיתים קרובות ייעשה שימוש בכלים חכמים לאיתור מקור הנזילה, ביניהם פרוטימטר ומצלמה תרמית. מדובר באמצעים המסוגלים לזהות נוכחות של מים במקום שבו הם אינם אמורים להיות, ובכך הם ממקדים את בעל המקצוע אל המיקום היותר מדויק של הבעיה. היתרון הברור של שימוש בכלים האלו הוא שלא צריך לבצע שבירות מאסיביות של קירות בשביל לחפש ולהגיע אל נקודת התיקון, ומכאן שגם אין נזקים משמעותיים למבנה, על כל המשתמע מכך מבחינת עוגמת הנפש, הלכלוך והצורך בעבודות תיקון יקרות וממושכות. 

האם שווה להשקיע בתיקון בעיית הרטיבות?

קודם כל, התשובה הברירה שאלה הזאת היא כן! בעיית רטיבות בקירות לא רק פוגמת באיכות החיים במישורים שונים אלא גם תחמיר עם הזמן, ובסופו של דבר גם תסבלו יותר וגם תשלמו יותר. אבל מעבר לכך, חשוב לדעת שלעיתים תיקון רטיבות בקיר יכול להתחלק בעלויות בין גורמים שונים. כל למשל, ייתכן שאיתור מקור הרטיבות יגלה כי הבעיה בדירת השכנים הסמוכה, דבר שגם יפתור אחת ולתמיד את חילוקי הדעות וגם יטיל את משקל העלויות על השכן. בנוסף, לעיתים קרובות בבתים משותפים מגלים שבעיית הרטיבות מצויה במיקום המצוי באחריות וועד הבית, והוא זה שישא בעלויות התיקון. וכמובן שלעניין הרטיבות יש גם השפעה על ערך הנכס. לדוגמא, בעיית רטיבות בדירה שאתם מעוניינים למכור בוודאי תוריד מערך הנכס ותבריח קונים פוטנציאליים.

אז אל מי לפנות כשמתגלה רטיבות בקיר?

רטיבות בקירות היא כאמור בעיה נפוצה למדי, ובעיקרון כל חברת אינסטלציה רצינית המכבדת את עצמה תוכל לתת לכם פתרון הולם. יחד עם זאת, יש לבדוק מול החברה כמה עניינים מראש. התחילו בתיאור הבעיה בשיחת הטלפון ושאלו אם יש יכולות מקצועיות לתת פתרון. בתוך כך, ודאו שמדובר בחברה רצינית הפועלת מזה שנים בתחום, ושיש מאחוריה לא מעט לקוחות מרוצים. כדאי גם להסתכל במגוון השירותים שהחברה מסוגלת לספק, שכן ככל שהוא נרחב יותר כך תוכלו להיות בטוחים שלא נפלתם על חאפר או חובבן. מעבר לכך, תמיד חשוב לוודא שהחברה מספקת שירות באזור שלכם, ושהיא יכולה להגיע אליכם במסגרת סבירה של זמן. 

דילוג לתוכן