הפתרון הנכון עבור רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה עשויה להתרחש במקרים רבים עקב מגוון בעיות, המשתנות למשל בין דירות בקומה העליונה ובניינים פרטיים, לבין דירות אמצע בבנייני קומות. בין היתר הבעיה יכולה להתקיים עקב בעיות איטום בגג, מרזב סתום שעלה על גדותיו, הצפה של הגג, וכן בעיות שונות בצנרת ובמערכות אינסטלציה שמצויות אצל השכנים מלמעלה. חברת הצוות שירותי אינסטלציה מתמחה באיתור ובתיקון של בעיות רטיבות בתקרה מכל הסוגים. אנו מספקים מענה מהיר ויעיל מסביב לשעון, באמצעות צוות מקצועי המחזיק בניסיון רב שנים ועושה שימוש באמצעים איתור וגילוי מתקדמים.

מה הבעיה עם רטיבות בתקרה

את הבעיות שיוצרת חטיבות בתקרה ניתן לחלק לשתי קטגוריות מרכזיות. הקבוצה הראשונה היא של בעיות ישירות הנגרמות בעקבות הרטיבות ופוגמות באיכות החיים של הדיירים, בתכולה ובמבנה עצמו. כך למשל, כאשר יש בתקרה רטיבות גוברת הלחות בתוך הבית או הדירה, המופצת על ידי מזגנים, מאווררים וגם בלי עזרים כאלו ואחרים. הלחות בפני עצמה אינה טובה לנשימה והיא עלולה לגרום לתחלואות שונות, כאשר לכך מצטרפים חיידקים ועובש המתרבים בסביבות לחות ורטובות. הדבר מעמיד ביתר סיכון אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה, או המצויים בסיכון מיוחד, כמו ילדים, קשישים, נשים הריון וכדומה.

בנוסף, בעיית רטיבות בתקרה מהשכן או ממקור אחר יכולה בהחלט להתפשט מהתקרה אל הקירות, ובכל מקרה לגרום לכתמים בצבעים לא יפים, לכתמי רטיבות, לקילופים ועיוותים של צבע וטיח, ובקיצור – לפגם אסתטי משמעותי. כמו כן, רטיבות מהתקרה נוטה לנזול כלפי מטה וכך היא יכולה להגיע אל ספרים, רהיטים מעץ, ריצוף דקים וכדומה. יש לציין כי רטיבות שאינה מטופלת בזמן יכולה בהחלט להחמיר, שכן הבעיה למעשה לא תוקנה ואף עלולה לייצר נזקים הולכים וגוברים לצנרת, עד כדי הצפה של ממש. על כן, ככל שמתמהמהים בטיפול בבעיה כך לוקחים סיכון יותר גדול שהנזקים יגדלו והתיקונים שלהם יהיו יקרים יותר.

הקבוצה השנייה היא של בעיות רטיבות בתקרה מהשכן, הנפוצה בדירות אמצעיות בבנייני קומות. כאן מדובר בבעיה היא גם בינאישית, כלומר משפיעה לרעה על היחסים עם השכנים מלמעלה (או מלמטה אם התלונה היא כלפיכם). לא פעם, שני הצדדים מאשימים זה את זה שהבעיה היא אצלם, ובאמת ללא כלים מקצועיים אי אפשר לדעת היכן היא נמצאת. הדבר מעיב כמובן על היחסים ואינו מגיע לכדי פתרון עד שלא מאתרים את מקור הבעיה המדויק. יש לציין כי לעיתים מוצאים בבדיקה שהבעיה נמצאת במקום המצוי באחריותו של וועד הבית המשותף, הלוקח על עצמו את העלויות.

אז איך יודעים אצל מי הנזילה?

כאמור, כאשר יש רטיבות בתקרה מהשכן קשה לומר בוודאות מהיכן היא מגיעה. כל מה שרואים הוא את הטיח שמתנפח, את הכתמים הרטובים או עם העובש, או אפילו טפטוף. ואולם, לא ניתן לומר מה מקורה המדויק של הנזילה, כגון בלאי, חור, פיצוץ בצנרת וכדומה, ובדיוק לשם כך דרושים אנשים מקצוע של חברתנו האמונים על איתור המקור. איך אנו עושים זאת? ראשית, אנו מסתמכים על ניסיון רב שנים והיכרות מעמיקה עם מערכת האינסטלציה העוברות בדירות ובבתים, לרבות הבעיות הנפוצות בהם. הידע והניסיון כבר נותנים לנו כיוון טוב לגבי סיבת הנזילה.

לאחר מכן אנו משתמשים באמצעים מתקדמים וחכמים לאיתור מדויק של מקור הנזילה. לדוגמא, נשתמש באקדח תרמו לייזר או במצלמה תרמית שיודעים לזהות טמפרטורות אופייניות למים, לעומת טמפרטורות של עצמים יבשים. בנוסף, אנו יכולים להשתמש בפרוטימטר שיודע לזהות מקורות של לחות, היכן שהיא אינה אמורה להיות. בצורה זו ניתן להגיע באופן מדויק אל מקור הנזילה ולדעת האם היא נמצאת אצל השכן או אצלכם. יתר על כן, זוהי דרך שאינה מצריכה ביצוע עבודות שבירה מאסיביות או קידוחים רציניים בתקרות, על כל המשתמע מכך מבחינת הנזקים למבנה ועלויות התיקון שלהם.

ומה עושים לאחר שמזהים את מקור הבעיה?

לאחר שמזהים את מקור הבעיה ממשיכים כמובן אל התיקון. בהנחה שהבעיה היא אצלכם, תוכלו כמובן להמשיך עם חברתנו אל התיקון שעשוי לכלול החלפת רכיבים בצנרת, החלפה וניקוי של מרזבים, ניקוז הצפות בגג וכדומה. כמו כן, במידת הצורך תוכלו לפנות אל חברות המתמחות באיטום של גגות. במידה שהבעיה היא אצל השכן תוכלו להגיש לו את חוות הדעת שלנו, ולהפנות גם אותו אלינו על מנת שנבצע את התיקונים הנדרשים, ואותו הדבר לגבי וועד הבית אם האחריות היא באזור רלוונטי מבחינתו.

יש לציין כי עבודות תיקון של רטיבות בתקרה מצריכות ידע, ניסיון ומיומנות. המטרה היא כמובן שהבעיה תתוקן באופן מהיר ויעיל, עם רכיבים איכותיים ביותר ובעמידות גבוהה כך שהבעיה לא תחזור להטריד אתכם. לשם כך יש לפנות אל חברה כמו הצוות שירותי אינסטלציה, המחזיקה ביותר מעשרים שנות ניסיון ומסוגלת לספק כל מענה לבעיות רטיבות בתקרה, בקירות הדירה, ברצפות וכדומה.

דילוג לתוכן